Ημερήσιο αρχείο: Μάιος 18, 2022

Καθαρισμός της αυλής του σχολείου μας με το ειδικό αυτοκίνητο καθαρισμού του Δήμου!

Σήμερα το απόγευμα 18-5-2022 το ειδικό αυτοκίνητο καθαρισμού του Δήμου καθάρισε την αυλή του σχολείου μας! Το αυτοκίνητο – σκούπα της Υπηρεσίας Καθαριότητας του Δήμου καθάρισε σχολαστικά κάθε σημείο της αυλής του σχολείου από τα σκουπίδια και τα σπασμένα γυαλιά που υπήρχαν στο έδαφος σε μερικά σημεία!

Σχολικοί Αγώνες Στίβου Δημοτικών Σχολείων!

Η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κοζάνης διοργάνωσε με επιτυχία αγώνες στίβου μεταξύ των Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Εορδαίας σήμερα Τετάρτη 18-5-2022. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πτολεμαΐδας και την ομάδα στίβου του σχολείου μας συνόδευσε η δασκάλα Φυσικής Αγωγής κ. Καραγιαννάκη Όλγα....