Οι μαθητές της Δ΄ τάξης στο Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής!

Στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ τάξης του σχολείου μας, επισκέφτηκαν την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου, το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής της πόλης μας. Εκεί ξεναγήθηκαν στους χώρους του πάρκου, έπαιξαν παιχνίδια, ενημερώθηκαν για τις πινακίδες και διδάχτηκαν πώς να κυκλοφορούν με ασφάλεια ως πεζοί και ως συνεπιβάτες από εκπρόσωπο της Δημοτικής Αστυνομίας. Η επίσκεψη έκλεισε με τις καλύτερες εντυπώσεις και με αναμνηστικά από την αντιδήμαρχο Παιδείας, Εθελοντισμού και Κοινωνικής Μέριμνας του Δήμου Εορδαίας κυρία Ρούλα Σεβαστού. Τα παιδιά συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί των τμημάτων, Σακοράφας Ηλίας και Παπαδοπούλου Παρασκευή. Κατά τη διάρκεια της εκπαιδευτικής επίσκεψης τηρήθηκαν όλα τα μέτρα κατά της διασποράς της νόσου covid-19.