Προγράμματα eΤwinning στα οποία συμμετέχει το μάθημα των αγγλικών του 4ου Δ.Σ. Πτολεμαΐδας για το σχολικό έτος 2022-2023

ΣΤ’ (ΣΤ’1& ΣΤ’2). Τα δύο τμήματα της έκτης τάξης συμμετέχουν στο πρόγραμμα Cultural Heritage in the Modern World που απασχολεί τους μαθητές σχολείων 8 χωρών (Λετονία, Λιθουανία, Ισπανία, Ιταλία, Πορτογαλία, Ελλάδα, Αλβανία & Τουρκία) πάνω στο θέμα της πολιτιστικής κληρονομιάς των αντίστοιχων χωρών.

Ε’ τάξη (Ε1/Ε2). Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ τάξης του σχολείου συμμετέχουν σε πρόγραμμα με τίτλο All about us in grade 5.

Δ’ δημοτικού (Δ2). Συμμετοχή μαθητών και μαθητριών στα πλαίσια του μαθήματος Αγγλικών σε πρόγραμμα etwinning με τίτλο THIS IS WHAT WE ARE.

Κατεβάστε το PDF για αναλυτική παρουσίαση των δραστηριοτήτων μας με εικόνες από τον παρακάτω σύνδεσμο: