ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α’ ΤΑΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2024-2025

ΘΕΜΑ: «Εγγραφές μαθητών/τριών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2024-2025»

Για το σχ. έτος 2024-2025 η περίοδος εγγραφών ξεκινά 1 Μαρτίου και τελειώνει 20 Μαρτίου 2024.

Απαιτούμενα δικαιολογητικά

1. Αίτηση (δίνεται από το σχολείο).
  2. Πιστοποιητικό γέννησης (αναζητείται από το σχολείο).
  3. Επίδειξη Βιβλιαρίου Υγείας (Β.Υ.Π.) του/της μαθητή/τριας, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (το δίνει το σχολείο και συμπληρώνεται από γιατρό).
  5. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας (π.χ. έντυπος λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, Ε.Υ.Δ.Α.Π ή μισθωτήριο συμβόλαιο που αντλείται μέσω taxis).
  6. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (το δίνει η Νηπιαγωγός).

Οι μαθητές/τριες της Α΄ τάξης, μπορούν να εγγράφονται στο προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα και στο Τμήμα Πρωινής Ζώνης κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων/κηδεμόνων.

Οι εγγραφές θα γίνουν από 1 έως 20 Μαρτίου τις εργάσιμες ημέρες και ώρες από 8.30΄- 13.15΄

Τα απαραίτητα έντυπα για την εγγραφή των μαθητών μπορείτε να τα κατεβάσετε από την ιστοσελίδα του σχολείου στην παρακάτω ηλεκτρονική διεύθυνση:

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2463022035