Το σχολείο μας έλαβε Πιστοποιητικό Υιοθεσίας από το Make a wish Ελλάς!

Ευχαριστήριο μήνυμα από την Ομάδα Εθελοντισμός Ανδρόνικος προς το 4ο Δημοτικό Σχολείο Πτολεμαΐδας, για τη συμμετοχή του σχολείου σε δράσεις της Ομάδας Εθελοντισμός Ανδρόνικος σε συνεργασία με τον Δήμο Πτολεμαΐδας και τον Σύλλογο Make a Wish. Το σχολείο μας πήρε το Πιστοποιητικό Υιοθεσίας για τον 12χρονο Στέλιο που χάρη στους μαθητές μας πραγματοποίησε την επιθυμία του να ζήσει εμπειρία Harry Poter. Ακολουθεί το μήνυμα από την Ομάδα Εθελοντισμός Ανδρόνικος :

Σας ευχαριστούμε για την απεριόριστη και ανιδιοτελή στήριξη και αγάπη στην προσπάθεια στολισμού του Χριστουγεννιάτικου δέντρου, και φέτος, με μοναδικά στολίδια τα αστεράκια από τον σύλλογο Make a Wish. Χάρη στην προσωπική σας δοτικότητα, και κυρίως των ΠΑΙΔΙΩΝ, φέτος στολίστηκε η πόλη της Πτολεμαΐδας με τέσσερις χιλιάδες (4.000) αστεράκια, καταφέρνοντας έτσι να υιοθετήσουμε την πραγματοποίηση δύο (2) ευχών παιδιών που νοσούν. Ευχαριστούμε που στέκεστε πάντα δίπλα στον οργανισμό MAKE A WISH , και στην Εθελοντική Ομάδα Ανδρόνικος. Σας στέλνουμε συνημμένο το Πιστοποιητικό Υιοθεσίας-Κάνε-Μια Ευχή Ελλάδος, του σχολείου σας.

Με εκτίμηση, Ομάδα ¨Εθελοντισμός Ανδρόνικος