Oι μαθητές του Γ1 τμήματος στο Δέντρο των Ευχών!

Την Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2021 το Γ1 τμήμα του σχολείου μας πήρε μέρος στη χριστουγεννιάτικη δράση του Δήμου Εορδαίας και της ομάδας εθελοντισμού «Ανδρόνικος» στον πεζόδρομο των οδών Εθνικής Αντίστασης και Περδίκκα. Οι μαθητές και οι μαθήτριες στόλισαν το Δέντρο των Ευχών με αστέρια του «make a wish» και άλλα στολίδια που έφτιαξαν με θέμα τη νιφάδα, μίλησαν, χόρεψαν, τραγούδησαν και πέρασαν όμορφα, παρέα με τις Νιφάδες και το Χριστουγεννιάτικο Δέντρο. Ευχαριστούμε τον Δήμο Εορδαίας, την αρμόδια αντιδήμαρχο Παιδείας, Κοινωνικής Μέριμνας και Εθελοντισμού Εορδαίας κ. Σεβαστού Ρούλα, την ομάδα εθελοντισμού «Ανδρόνικος» και όλους όσους βοήθησαν για να πραγματοποιηθεί η όμορφη εκδήλωση , που έδωσε μεγάλη χαρά στους μαθητές και τις μαθήτριές μας.
Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!