Παρουσίαση προγράμματος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με τίτλο: Η ελιά, πηγή ζωής!

Κατά τη διάρκεια του τρέχοντος σχολικού έτους και ειδικότερα από τον Οκτώβριο του 2019 μέχρι τον Φεβρουάριο του 2020, η Δ’ τάξη εργάστηκε σε πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης με τίτλο: Η ελιά, πηγή ζωής. Στόχοι του προγράμματος ήταν η γνωριμία με το δέντρο και τον καρπό του, με τις ποικιλίες του. Επιπλέον, η σπουδαιότητα του καρπού από τα αρχαία χρόνια μέχρι σήμερα και η παρουσία του στη θρησκευτική μας παράδοση. Την Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η παρουσίασή του στους γονείς των μαθητών και των μαθητριών των δύο τμημάτων την οποία επιμελήθηκαν οι δασκάλες των δύο τμημάτων Κοτζαΐτση Ελένη και Παπαδοπούλου Παρασκευή.