Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών «ΝΟΗΣΙΣ» – Άγιο Νικόλαο Νάουσας

Tην Παρασκευή 31 Μαΐου 2024 πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/τριών της Στ΄ τάξης του σχολείου μας στην Θεσσαλονίκη και στον Άγιο Νικόλαο Νάουσας. Οι μαθητές με τη συνοδεία των υπεύθυνων εκπαιδευτικών Λειψίστα Δημήτρη και Γεωργιάδου Δέσποινας  είχαν την ευκαιρία να επισκεφθούν το Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας «ΝΟΗΣΙΣ» στην περιοχή της Θέρμης Θεσσαλονίκης και αφού απόλαυσαν την τρισδιάστατη ταινία και τον προσομοιωτή στη συνέχεια επισκέφθηκαν το άλσος Αγίου Νικολάου Νάουσας με τα υπεραιωνόβια δέντρα και το άφθονο νερό.

Η όμορφη αυτή εκδρομή προσέφερε στους μαθητές μας πολύτιμες εμπειρίες, συναρπαστικές εικόνες και ενίσχυσε το ομαδικό πνεύμα τους. Θα μας μείνει αξέχαστη!